„Złoty Jubileusz” pożycia małżeńskiego

grupowe

W gronie Szanowanych Jubilatów znaleźli się Państwo:

  1. Ryszard i Czesława Kryszak z Lądku
  2. Kazimierz i Halina Górni z Ciążenia
  3. Kazimierz i Krystyna Górniak z Jaroszyna
  4. Stanisław i Zdzisława Balcerek z Jaroszyna
  5. Lambert i Krystyna Zamiatała z Jaroszyna-Kolonii
  6. Leon i Łucja Mielcarek ze Sługocina
  7. Zdzisław i Jadwiga Molińscy z Dolan

Przez Wójta gm. Lądek Artura Miętkiewicza został dokonany akt dekoracji medalami przyznanymi przez byłego Prezydenta Bronisława Komorowskiego, każda para otrzymała także list gratulacyjny.

Wójt w swoim przemówieniu powiedział:

„Z okazji Waszego długoletniego Jubileuszu chciałabym złożyć Wam wyrazy głębokiego szacunku i uznania. Przeżycie tego okresu we dwoje  w udanym i harmonijnym  związku małżeńskim jest wzorem dla nas wszystkich. Z wielkim szacunkiem patrzymy na pary,  które przez ponad 50 lat trwają w swoim związku, wspierając się wzajemnie w dobrych i złych chwilach swojego życia, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Ten piękny jubileusz jest także okazją, aby zatrzymać się, pomyśleć i spojrzeć wstecz na to co udało się osiągnąć i przeżyć. Spotkaliście się w swoim życiu z dobrem i złem jednak świadomość tego, że macie przy sobie drugą bliską Wam osobę dodawała otuchy w zmaganiach o lepsze jutro dla siebie i waszych dzieci. W życiu zrobiliście wiele, wychowaliście swoje dzieci jak najlepiej doczekaliście się zapewne wnuków  a wielu z Was prawnuków. Związki wasze przetrwały próbę czasu niekiedy niełatwego w Waszej młodości. Zdajecie sobie jednak sprawę, że każde nowe pokolenie docenia wkład swoich ojców i matek z pracy dla dobra i rozwoju ludzkości. Skromnym wyrazem tego, że tak jest rzeczywiście są te odznaczenia które otrzymaliście oraz ta skromna uroczystość. Drodzy jubilaci raz jeszcze życzę Wam dalszych wspólnie przeżytych lat, dobrego zdrowia, zadowolenia radości i uśmiechu. Czerpcie swoją radość i zadowolenie ze swoich dokonań w przeszłości, zaznając dużo ciepła od swoich dzieci i bliskich a błogosławieństwo Boże niech dodaje Wam sił do dalszego trwania we wspólnej miłości, przyjaźni i zaufaniu.”

POWIĘKSZ CZCIONKĘ
KONTRAST